Przygotowywanie ozdób świątecznych w Centrum Międzypokoleniowym
Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO

Konkurs literacki dla osób 60+

W.R włącz . Opublikowano w Informacje

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie literackim dla osób 60 +, mieszkańców Miasta i Gminy Swarzędz.

Warto pamiętać jaka iskra rozproszyła obawy, czyje dobre słowo rozświetliło zachmurzony dzień. Co sprawiło, że poradziliśmy sobie z czymś dla nas trudnym. Zachęcamy, aby to opisać i zgłosić w konkursie pod znamiennym tytułem: „To niesamowite co jeden promień słońca może zrobić dla człowieka”. Motto jest cytatem z twórczości znanego pisarza Fiodora Dostojewskiego.

Często staramy się określić co nam pomaga na co dzień... Prosimy, aby napisać czym jest tytułowy „jeden promień słońca”. Co ma tak dobry, zbawienny wpływ... Uśmiech? Drugi człowiek? Chwile spędzone na łonie natury? Współpraca z kimś z młodszego pokolenia? Może zanurzenie w pięknych wspomnieniach lub samo pisanie, które powoduje, że spływające na papier słowa porządkują rzeczywistość?

Prace literackie można dostarczać od 27 sierpnia do 18 października - osobiście lub elektronicznie wraz z deklaracją uczestnictwa do Dziennego Domu „Senior-WIGOR”, z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 21 w Swarzędzu. Już 22 października czterech autorów nagrodzimy bonem upominkowym do księgarni o wartości 50 zł. Wybrane prace będą umieszczone w tomiku literackim. Zapraszamy i życzymy „lekkiego pióra”!

Informacje na temat konkursu dostępne są pod numerem telefonu: 61 622 73 57 w godz. 9.00 - 17.00.

Konkurs literacki organizowany jest w ramach działań „Aktywność osób 60+ w czasie pandemii” dofinansowanych w Programie Wieloletnim „Senior+” na lata 2021-2025, edycja 2021.

Pliki do pobrania:

Deklaracja uczestnictwa - Konkurs_literacki (.docx 76KB)

Regulamin - Konkurs_literacki (.docx 74KB)

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej