Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Seniorzy w kinie

W.R włącz . Opublikowano w Warsztaty

      Pierwszy dzień astronomicznego lata, seniorzy z Klubów Młodych Duchem postanowili powitać seansem kinowym. Nasz wybór padł na nagrodzoną w Cannes produkcję „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Oglądając projekcję w kameralnym gronie, mogliśmy wraz z bohaterami podążać krętymi drogami po Europie lat 50. Po seansie toczyło się wiele rozmów, w których nie tylko wymienialiśmy opinie o filmie, ale także wspominaliśmy tamte czasy. Nie zawsze nasze spojrzenie na te wydarzenia pokrywały się z przedstawionymi w filmie. Jesteśmy zadowoleni, że spędziliśmy czas aktywnie i w miłym towarzystwie.

Seniorzy z Klubów Młodych Duchem

20180621 132431 20180621 153556  

Warsztaty w CAS

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

     Dzisiaj w piątek 24 marca odbyły się kolejne warsztaty w Centrum Aktywności Seniora na Piaskach. Tym razem my „dziewczyny” z klubu Wesoła Paczka z Paczkowa byłyśmy instruktorkami tego spotkania. Chodziło o ozdoby wielkanocne. Najpierw nauczyłyśmy się w naszym klubie ozdabiać jajka wstążkami,  w Paczkowie by potem przekazać swoją wiedzę koleżankom z innych klubów. Wspólne siedzenie przy stole, śpiewanie piosenek, przypinanie szpilkami wstążek aby powstały piękne dekoracje świąteczne, które powiesiłyśmy na gałązkach wierzbowych w wazonie spowodowało, że miło spędziłyśmy czas.

     Teraz czekamy na instrukcje z innych klubów, wtedy to my będziemy odbiorcami tej bogatej wiedzy. Nauczymy się wykonywać piękne ozdoby metodami, które są jeszcze nam nieznane.

Hania Grabowska - KMD Wesoła Paczka

warsztaty cas 1 warsztaty cas 2

  warsztaty cas 3 warsztaty cas 4

 

 

Masa solna, bohaterką warsztatów w CAS

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

     Kto by pomyślał, że masa solna może dostarczyć tyle radości i pobudzić nasze umysły do twórczych działań? Po listopadowych zajęciach, kiedy to powstały świąteczne anioły (jedenaście z nich zostało przekazanych na aukcje ogólnopolskiej akcji Design dla zwierząt, a uzyskane środki przeznaczono na rzecz Fundacji Zwierzochron) przyszedł czas na symbole zbliżającej się wiosny. Od 3 marca ponownie spotykamy się w Centrum Aktywności Seniora i pod czujnym okiem Pani Haliny lepimy wielkanocne ozdoby: baranki, zające, kurczaki, pisanki, mazurki i to czego tylko dusza zapragnie. Testujemy możliwości masy i naszą wyobraźnię. A śmiechu jest przy tym co niemiara.

     Zapraszamy w piątki o godz. 13:00 na warsztaty artystyczne, ul. Piaski 4. Świetna zabawa gwarantowana!

Dominika Bazaniak - CAS

masa solna 1 masa solna 2 masa solna 3

Kreatywnie w Centrum Aktywności Seniora

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

     W piątkowe warsztaty grupa pod silnym wezwaniem wkłada ogrom wysiłku w tworzenie niepowtarzalnych prac. Przez ostatnie dwa tygodnie trwały warsztaty krawieckie. Pomysł niepowtarzalnej ozdoby - apaszki był nowatorski. Panie wykroiły wzorniki tworząc własne wzory. Było zabawnie a męska pomoc po prostu nieoceniona.

Małgorzata Pawlik - CAS

kreatywnie stokrotki 1 kreatywnie stokrotki 2 kreatywnie stokrotki 3 kreatywnie stokrotki 4

Rozety i gwiazdki

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

     W kolejny grudniowy piątek na zajęciach plastycznych zajęłyśmy się ozdobami świątecznymi. Pomysłów było wiele - wybór padł na rozety. Z papierowych prostokątów tworzyłyśmy rożki, które następnie przyklejałyśmy razem do okrągłej tekturowej podstawy. Mniejsza rozeta zawierała 17-18 takich rożków. Po wyschnięciu i zrobieniu zawieszki można ją przystroić kwiatami, szyszkami, zielenią, brokatem. Oprócz rozet, różnych wielkości, robiłyśmy gwiazdki z rulonika po papierze  toaletowym, także je przyozdabiając. Tymi, zrobionymi przez nas, stroikami ubierzemy salę na spotkanie opłatkowe, na które zapraszamy 15 grudnia o 11.30, jak zawsze na Piaskach. Okazuje się, że piękne ozdoby  można wykonać z przeróżnych materiałów i wcale nie muszą być drogie.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska

rozeta 1 rozeta 2 rozeta 3 rozeta 4

rozeta 5

Kreatywna dekoratornia

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

     W ostatnim miesiącu tego roku było bardzo kreatywnie. Powstały piękne ozdoby świąteczne według wzorów naszych koleżanek Danusi i Sabinki. Będziemy je podziwiać w czasie spotkania opłatkowego w dniu 15 grudnia o godz. 11.30. W holu zobaczymy obrazy wykonane metodą krzyżykową przez koleżankę Jolę i inne uczestniczki zajęć dekoratorni. Zapraszamy, przyjdźcie koniecznie.

Danuta Madalińska - CAS Dekoratornia

dekoratornia2016 1

dekoratornia2016 2

dekoratornia2016 3

dekoratornia2016 4

dekoratornia2016 5 dekoratornia2016 6 dekoratornia2016 7 dekoratornia2016 8    

Zadbajmy o nasze włosy

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

Po lecie, choć słońce dalej nas rozpieszcza, nadszedł czas, aby przyjrzeć się naszym włosom. Stale wystawiane na działanie słońca i wiatru są suche, łamliwe i często wypadają. Na ostatnich zajęciach kosmetycznych dzieliłyśmy się wypróbowanymi receptami na odżywienie naszych włosów.

     Działać można zewnętrznie płukankami, maskami lub masażami. Można też działać wewnętrznie jedząc pokarmy lub pijąc napoje, które "lubią włosy".  Przykładową, sprawdzoną receptą na poprawę naszych włosów jest codziennie picie herbaty ze skrzypu i pokrzywy przez dłuższy okres. Do kubka należy włożyć po jednej herbatce ekspresowej ze skrzypu i pokrzywy, zaparzyć gorącą wodą i przykryć na 15 minut, a potem jak kto lubi - można osłodzić lub dodać soku, by zniwelować trochę gorzki smak herbaty.

Halina Begier - KMD Stokrotki

zadbajmy włosy 1

Warsztaty szycia z filcu w KIS

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

      24 czerwca br. w Klubie Integracji Społecznej przy ul. Działkowej 61a w Swarzędzu odbyły się warsztaty szycia z filcu dla uczestników KIS-u, dzieci oraz seniorek z Klubów Młodych Duchem. Uczestnicy mieli do dyspozycji mnóstwo materiałów: filc różnego koloru, tkaniny, guziki, gotowe naszywki, mulinę i kolorową włóczkę. W rezultacie panie i dziewczynki uszyły wyjątkowe torby o różnych kształtach i różnej wielkości, natomiast panowie uszyli etui na telefony.

     Dziękujemy za wspólnie twórczo spędzony czas i liczymy na kolejne spotkanie z cyklu „Magia trzech pokoleń”.

Monika Dębska - KIS

torby 1 torby 2 torby 3 torby 4 torby 5

Kolorowe wieńce oczami seniorek z KMD

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

     W ramach zajęć plastycznych z naszymi Paniami  przygotowywałyśmy wieńce na potrzeby Pikniku Żeglarskiego, który odbywał się w miniony weekend w naszym mieście. Panie miłośniczki roślin szybko poorganizowały się i przyniosły kwiaty, liście ze swoich ogrodów i działek. Na przygotowanych na potrzeby zajęć - podstawach ze styropianu komponowałyśmy wieńce podśpiewując ludowe melodie.

     Była to dla nas fajna zabawa, bo tworzyłyśmy całkiem pokaźny zespół albowiem zaangażowały się kluby Wesoła Paczka - Paczkowo, Gadu-Gadu -Zalasewo, Jaskółki - Wierzonka, Pod Kasztanami - Uzarzewo, Stokrotki - Kobylnica, Nasza Dziupla oraz Jaśminy - Swarzędz. W załączeniu fotorelacja prac.

Małgorzata Pawlik - CAS

wieńce 2 wieńce 3 wieńce 4 wieńce 1 wieńce 5 wieńce 6

 

Kolejne wiosenne warsztaty

dwcho włącz . Opublikowano w Warsztaty

    Byłyśmy w Wyższej Szkole Zdrowia i Urody w Poznaniu już kolejny raz. Było sympatycznie i poddane zostałyśmy serii  zdrowych zabiegów dla naszych stóp. Najpierw była wykonana dezynfekcja stóp specjalnym preparatem zmiękczającym naskórek. Następnie obcięto i opiłowano nam paznokcie. Specjalnym  medycznym urządzeniem -frezarką usunięto nam zrogowaciałą skórę , po czym miałyśmy wykonany na naszych stopach pealing mineralny.

    Cały zabieg zakończono masażem. Po dziesięciu minutach takiego relaksu umyto nam stopy i  nałożono krem regenerujący,  by poczuć się „jak w niebie”. Po takich zabiegach stopy jak nowe. Dziękujemy.

Romualda Knast - KMD Jaśminy

warsztaty jaśminy 1 warsztaty jaśminy 2

Spotkania w Słonecznym Wieku

jolanta.ch włącz . Opublikowano w Warsztaty

      Na zajęciach plastycznych w Słonecznym Wieku, wymieniamy swoje doświadczenia i uczymy się filcowania na sucho wg metody Danusi Bubuli.
  Przygotowane na zajęcia wzorniki na okulary cieszą się powodzeniem. Panie przygotowują ciekawe pomysły np Grażynki etui na komórkę.

Zespół KMD Słoneczny Wiek.
Zdj8cie0018 copy

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej