Lato - stawy
Nowy Rok 2016
Dzień Pracownika Socjalnego
Wycieczka do Wrocławia
Na polanie
Nordic listopadowy
Rajd rowerowy
Podsumowanie projektu
Rajd do ZOO
Sfajki1

Wspólne dzierganie - seniorzy dzieciom

W.R włącz . Opublikowano w Warsztaty

   Seniorzy z Klubów Młodych Duchem, Domu Dziennego Pobytu oraz Środowiskowego Domu Samopomocy ze Swarzędza zaangażowali się w akcję „To proste, jak drut” w ramach, której dziergają szaliki i czapki dla potrzebujących dzieci z Ukrainy i Syrii. Akcję prowadzi Poznańskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Centrum Bukowska.

   We wtorek 17.11.2015 w Centrum Aktywności Seniora przy ul. Piaski 4 w Swarzędzu zebrały się osoby, które potrafią dziergać, ale również te, które chciały się tego nauczyć. Z minuty na minutę „rosły” w dłoniach uczestników ciepłe kolorowe szaliki oraz czapki. Seniorzy kontynuowali swoją pracę indywidualnie po zajęciach i już planują kolejne wspólne spotkanie. Pod koniec grudnia wszystkie czapki i szaliki zostaną przekazane do Centrum Bukowska, które dostarczy je najbardziej potrzebującym dzieciom z Syrii i Ukrainy.

Centrum Bukowska zaprasza seniorów również na wspólne charytatywne dzierganie w swojej siedzibie w Poznaniu we wtorki i czwartki w godzinach 16.00 – 18.00 (www.centrumbukowska.pl).

Barbara Chmiela - OPS   

 

SWARZEDZ DZIERGANIE SWARZEDZ DZIERGANIE2 SWARZEDZ DZIERGANIE3

Logo Projektu

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej